TISKOVÉ ZPRÁVY

Expozice získala Zlatou jeřabinu

Expozice získala Zlatou jeřabinu

Expozice Děti Antonína Kaliny, umístěná v přízemí židovského domu v sousedství Zadní synagogy v Třebíči získala třetí místo v kategorii kulturní počin roku 2019 v anketě Kraje Vysočina Zlatá jeřabina, ve které má veřejnost možnost hlasovat a ocenit projekty z oblasti kultury a památkové péče. 

zobrazit více
Otevření expozice Děti Antonína Kaliny

Otevření expozice Děti Antonína Kaliny

Ve čtvrtek 21. února 2019 byla slavnostně otevřena nová expozice Děti Antonína Kaliny, která se stala součástí Pamětní síně Antonína Kaliny. Novou expozici slavnostně otevřeli starosta Pavel Pacal, autor knihy Děti Antonína Kaliny Stanislav Motl a Soňa Kysilková, dcera Jindřicha Flussera, který se podílel na záchraně dětí spolu s Kalinou.

zobrazit více

Antonín Kalina bude mít pamětní desku

Třebíčský rodák a hrdina v koncentračním táboře Buchenwald zachránil na konci druhé světové války minimálně devět set židovských chlapců. Aby svoje malé spoluvězně zachránil, využíval funkce blokaře a denně riskoval a nasazoval vlastní život. Ve středu 23. září 2015 v 17 hodin odhalí město pamětní desku na upomínku jeho statečnosti. Deska bude umístěna na budově bývalé židovské školy v židovské čtvrti v Třebíči. 

zobrazit více